. Lublin News Polityka

Mucha zrezygnowała. Poparła Budkę!

Lubelska posłanka Joanna Mucha poświeciła parę dobrych miesięcy na wyjazdy do różnych miast, spotkania z lokalnymi strukturami, rozmowy po to, by ostatecznie dziś powiedzieć, że rezygnuje z ubiegania się o stanowisko przewodniczącej Platformy Obywatelskiej.

O tym, że Mucha będzie się ubiegać o przywództwo w partii, pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku. (Link do tego materiału- http://polformance.umcs.pl/2019/10/mucha-szefowa-krajowych-struktur-platformy-obywatelskiej/). Podczas jednej z konferencji prasowych przyznała, że w zbliżających się wyborach poprze Borysa Budkę- również kandydata na to stanowisko. Pierwsza tura wyborów na szefa Platformy Obywatelskiej odbędzie się 25 stycznia.

O szefowanie partii walczą: Bogdan Zdrojewski, Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz .

fot. FB/ Joanna Mucha
Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.