Już 2 marca na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbędzie się spotkanie z dziennikarzami motoryzacyjnymi – Cezarym Gutowskim oraz Aldoną Marciniak. Opowiedzą o tym, jak wygląda ich praca, z jakimi trudnościami trzeba się zmierzyć oraz o tym, jak wyglądała ich współpraca z Robertem Kubicą.

Aldona Marciniak to osoba, która przełamuje stereotyp, że dziennikarstwo motoryzacyjne jest zamkniętą przestrzenią dla kobiet. Dziennikarka obecnie publikuje swoje teksty w Przeglądzie Sportowym, a także pełni rolę eksperta w telewizji Eleven, która transmituje wyścigi Formuły 1.

Cezary Gutowski to doświadczony dziennikarz, który już od ponad 20 lat relacjonuje wydarzenia związane z Formułą 1. Pracował dla wielu stacji telewizyjnych. Obecnie, podobnie jak Aldona Marciniak, pracuje dla Przeglądu Sportowego. Jest również twórcą F1 Vlog, którego odcinki zamieszczane są na jego kanale na Youtube.

W 2019 roku dziennikarze wydali książkę „Niezniszczalny”, opowiadającą historię Roberta Kubicy. Książka spotkała się z dużym zainteresowaniem, zyskując również nominację do sportowej książki roku.

– Aldona Marciniak i Cezary Gutowski to najbardziej rozpoznawalne twarze polskiego dziennikarstwa motoryzacyjnego. Podobne spotkanie w Łodzi odniosło duży sukces, dlatego liczymy na powtórzenie go w Lublinie. Jako fan Formuły 1 pozostaje mi tylko zaprosić wszystkich entuzjastów tego sportu – nie pożałujecie – mówi Kacper Majdan, dziennikarz magazynu Motór, który również poprowadzi to spotkanie.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

By Anna Marek

Dobra muzyka, humor i długi spacer. Kontakt: anna.marek.jk@gmail.com