UMCS

Ankiety? – Wypełniamy

W dniach od 27 stycznia do 29 lutego, jak w czasie każdej sesji, w systemie https://usosweb.umcs.pl/, możemy wypełnić ankiety, dające nam możliwość oceny wykładowców.

umcs.pl

Do 29 lutego mamy możliwość wypełniania ankiet oceniających prowadzących zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej.

–  Warto wypełniać ankiety, bo dzięki nim studenci mają okazję ocenić anonimowo pracę danego wykładowcy, a przy tym on może zobaczyć oceny swojej pracy a następnie wyciągnąć wnioski z negatywnych opinii – mówi Paulina Rybaczyńska, studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMCS-ie.

Każda ankieta składa się z 9 pytań, w których w skali od 1 do 6 oceniamy między innymi umiejętność prowadzenia zajęć przez wykładowcę, jego komunikatywność, poziom kultury i wymagania dotyczące studentów. Mamy możliwość dopisania również komentarza do zajęć. Wypełniona ankieta ma charakter anonimowy i poufny. Ankiety trafiają do odpowiednich władz uczelni, które na ich podstawie wyciągają konsekwencje odnośnie prowadzącego dane zajęcia. Z drugiej strony jest to świetna możliwość na wyrażenie swojego głosu. Na co dzień to my jesteśmy oceniani przez prowadzących. Tym razem możemy im się skutecznie zrewanżować. Gorąco zapraszamy do wypełniania ankiet i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zajęć i ich prowadzących.

Aby ocenić zajęcia na portalu USOSweb:

1. Zaloguj się na stronie usosweb.umcs.pl
  2. Przejdź do zakładki „Dla studentów”
  3. Kliknij na „Ankiety”
  4. Wybierz przedmioty, które chcesz ocenić!

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione