. Lublin News

Będzie więcej kursów autobusów!

Z początkiem marca na lubelskie drogi ma wyjechać więcej autobusów. Zwiększona częstotliwość będzie na liniach: 17, 26, 31, 57 oraz 150. W weekendy kursy na linii 150 będą jeździć częściej. Krzysztof Żuk uspokaja mieszkańców.

Wymienione linie autobusowe w dni powszednie kursować mają co 15 minut od godziny 6 do 17. Skoordynowane mają być również godziny kursów linii 26 oraz linii 31, tak aby autobusy odjeżdżały w równych odstępach czasowy. Koordynacja ma być także wprowadzona między kursami linii 17 oraz 160, jak i pomiędzy liniami 57 i 150.

– W godzinach szczytu komunikacyjnego na ulice Lublina wyjedzie więcej autobusów i trolejbusów. Zwiększymy częstotliwość kursowania pojazdów komunikacji miejskiej i przekażemy 5 milionów złotych na funkcjonowanie transportu publicznego. Zabierzemy tę sumę z remontów i drobnych inwestycji.- pisze na swoim Facebooku Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Od poniedziałku do piątku częściej mają także kursować linie 2, 15, 40 oraz 55. W godzinach szczytu zamiast co 20 minut pojadą co kwadrans. ale poza szczytem częstotliwość ma wzrosnąć z 40 do 30 minut.

Drobniejsze zmiany wprowadzone będą w rozkładach linii 1, 3, 8, 14, 17 oraz 39.

W niedzielę w godzinach 14-20 wzmocniony ma być rozkład linii 150, tak aby studenci wracający do Lublina mieli, jak dojechać do swoich mieszkań.

fot. FB/ Krzysztof Zuk

Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.