. Kultura Lublin

Narysowany świat – 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

To, że film animowany nie jest tylko dla dzieci, będą chcieli pokazać nam ich twórcy w ramach 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. 27 lutego w Chatce Żaka odbędą się darmowe pokazy.

Animacje te zaprezentują mieszankę wielu technik i stylów, przy których pomocy polscy autorzy w kreatywny sposób ujmą wiele historii. W programie oprócz animowanego wideoklipu znajdują się trzy kategorie – kolejno: profesjonalna, Poza Polska i studencka. W każdej z nich znajduje się seria propozycji, wśród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Na głównej stronie internetowej festiwalu w odpowiednich zakładkach znajdują się opisy filmów z każdej z powyższych kategorii oraz krótkie informacje o twórcach.