21 lutego miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia między Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Portem Lotniczym Lublin. Celem porozumienia jest zwiększenie liczby osób niepełnosprawnych pracujących na lotnisku, a także wspieranie projektów w zakresie integracji społecznej i zawodowej.

– Chcemy, aby Port Lotniczy Lublin był dostępny dla każdego, a podróż odbywała się w komfortowych warunkach – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin. – Podpisanie porozumienia ma pomóc wdrożyć kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

W ramach porozumienia planowane są między innymi szkolenia z języka migowe dla pracowników lotniska – ma to podnieść jakość obsługi i umożliwić lepszą komunikację z osobami niepełnosprawnymi. Już teraz Port Lotniczy Lublin udostępnia swoją przestrzeń na rzecz działań promocyjnych. W dniach od 21 do 25 lutego można oglądać wystawę prac osób niepełnosprawnych, nagrodzonych w Konkursie Plastycznym Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim jest hasło: „Podróż moich marzeń”

– Porozumienie o współpracy PFRONEM z lubelskim portem lotniczym to kolejny krok w stronę większej dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych. – mówi prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz. – Prezentowana w holu wystawa sztuki niepełnosprawnych artystów jest dobrym przykładem współpracy, którą będziemy realizować na wielu płaszczyznach. – dodaje.

Jest to trzecie takiego typu porozumienie podpisane przez PFRON z instytucją lotniczą. Podobne dokumenty zostały podpisane z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” i Międzynarodowym Portem Lotniczym im Jana Pawła II Kraków-Balice.

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione