104 mln złotych- tyle będzie kosztować przebudowa głównego węzła komunikacyjnego w Lublinie. Al. Racławickie oraz ulice Lipowa i Poniatowskiego zostaną kompleksowo wyremontowane. Ratusz umowę planuje podpisać pod koniec marca br.

Pracę wykona konsorcjum w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Robot Drogowych Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.

Lubelski ratusz inwestycje podzielił na dwa etapy. Pierwszy zakłada przebudowę Alei Racławickich wraz z Rondem Honorowych Krwiodawców (ok. 1860 m) i ulicy Poniatowskiego (ok. 540 m). Nadmieńmy i zdementujmy plotki, że Ratusz nie rezygnuje z wydzielania buspasów na Alejach zarówno w stronę ronda, jak i w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Drugi etap to już sama przebudowa ulicy Lipowej (ok. 680 m). Tutaj wiemy, że zachowane mają zostać cztery pasy do jazdy osób zmotoryzowanych, ale i mają powstać wydzielone azyle dla pieszych.
Przypomnijmy, że poprzednie przetargi na przebudowę tych trzech dróg kończyły się fiaskiem. Głównym powodem były sprawy finansowe- wykonawcy chcieli więcej pieniędzy niż miasto, miało zabezpieczone na ten cel.

Maciej Cieciora

By Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu Informacji i Publicystyki w Magazynie Studentów Polformance. Należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS w Lublinie. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat.