Interesujesz się sprawami politycznymi Ukrainy? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! 25 lutego na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbędzie się seminarium naukowe na temat wizjach rozwoju państwa.

Źródło: UMCS

W wydarzeniu wezmą udział wybitni naukowcy: Prof. Heorhij Kasjanow, Prof. dr hab. Walenty Baluk i Dr Grzegorz Kuprianowicz.  Moderatorem spotkania będzie Dr Nadia Gergało-Dąbek. W trakcie seminarium będzie można między innymi posłuchać o dwóch wizjach rozwoju państwa: jedna z nich opiera się na koncepcji kształtowania narodu politycznego, druga zaś skupia się wokół wzmocnienia etniczno-kulturowego modelu narodu.

Organizatorem spotkania są: Centrum Europy Wschodniej UMCS, Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, Instytut Europy Środkowej oraz Towarzystwo Ukraińskie. Seminarium odbędzie się w języku ukraińskim 25 lutego 2020 r., w godzinach 15:30–17:00 w Sali Rady Wydziału Politologii i Dziennikarstwa przy ulicy Plac Litewski 3 w Lublinie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *