. Lublin News Polityka

Zbierali podpisy dla Prezydenta!

W deszczową niedzielę, 23 lutego na placu litewskim w Lublinie stacjonowała grupa sympatyków i działaczy partii Prawa i Sprawiedliwości zbierająca podpisy dla kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę.

Cała akcja mimo nie najlepszej pogody przebiegła bez zakłóceń. Jedynie grupa młodych ludzi dwa razy minęła namiot, krzycząc przez megafon ,,sprawiedliwość klimatyczna, jednak prawdopodobnie była to niezwiązana z wyborami manifestacja.

Koordynatorem kampanii prezydenckiej w okręgu numer 6, został absolwent KUL-u dr hab. Pan poseł Przemysław Czarnek. Towarzyszyli mu również Panowie: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, poseł na Sejm Sylwester Tułajew oraz radny województwa lubelskiego, Marek Wojciechowski.

fot. FB/ Przemysław Czarnek

Autor: Dawid Błaszkiewicz

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.