Rośnie liczba zakażeń koronawirusem (SARS CoV-2), który wywołuje chorobę COVID-19. Łącznie zarażonych jest już blisko 87 tysięcy ludzi na całym świecie. Wirus nie dotarł jeszcze do Polski. Czy jesteśmy na niego gotowi? Pani Ania twierdzi, że nie.

Koronawirus (SARS CoV-2) jest wirusem odzwierzęcym wywołującym ciężkie zapalenie płuc. Pierwsze zachorowania zaobserwowano pod koniec grudnia w Chinach w prowincji Wuhan. Wirus bardzo szybko rozprzestrzenił się na Europę, szczególnie siejąc spustoszenie we Włoszech. Naukowcy twierdzą, że kwestią czasu jest to, kiedy dotrze on do Polski. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski twierdzi, że polskie szpitale są przygotowane na ewentualną epidemię. Poniżej załączamy link do filmu, Pani Anny Morawskiej, która jest podejrzana o zakażenie koronawirusem. Kobietę zamknięto w izolatce w krotoszyńskim szpitalu, gdzie opowiada o tym, jak weryfikuje się w Polsce to, czy ktoś choruje na COVID-19.

Wypowiedź Pani Anny dostępna tutaj 

Źródło: Facebook / Anna Morawska

Dostępna także interaktywna mapa zagrożenia koronawirusem (SARS CoV-2), gdzie na bieżąca aktualizowana jest liczba osób zarażonych, zmarłych i wyzdrowiałych. Mapa pokazuje dokąd dotarł już śmiercionośny wirus. Szczegóły w linku.

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *