Zgodnie z zaleceniami JM Rektora UMCS, w związku z możliwym wystąpieniem zagrożenia epidemiologicznego, wydarzenie „Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo. II edycja” zostało odwołane ze względu na bezpieczeństwo studentów i zaproszonych gości.

Władze Dziekańskie i Instytutu Nauk o Polityce i Administracji udzieliły jednak organizatorom zgody na wykorzystanie ich pracy w postaci seminarium zamkniętego dla studentów Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS, które odbędzie się 10 marca 2020 roku w sali Rady Wydziału.

Program:

12:00 – Rozpoczęcie „Dni Ukrainy” na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Otwarcie przeprowadzi Dr hab. Wojciech Ziętara, prof. UMCS, Dziekan Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Wasyl Pawluk – Konsul Generalny Ukrainy.

12:15 – Prezentacja zdjęć „Miasta Ukrainy”. Przedstawiać będzie Artem Riasa – student kierunku Stosunki Mędzynarodowe.

12:25 – Prezentacja zdjęć „Wojna z bliska” Maksa Skrzeczkowskiego — fotografa, podróżnika, wykładowcy na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS

13:00 – dyskusja o prezentacji zdjęć oraz wnioski

13:10 – Przerwa

13:35 – Projekcja filmu «Ukraïner. The Movie»

14:55 – Projekcja filmu « War in Ukraine | History of the War»

15:30 – Dyskusja o filmie i wnioski

15:40 – Przerwa

16:00 – Konferencja naukowa. Panel 1: Dekada Partnerstwa Wschodniego – i co dalej? Prowadzenie — dr Damian Szacawa (ZSM UMCS / IEŚ)

Miejsce: Sala Rady Wydziału WPiD UMCS

16:00 – Panel 2: Wielowymiarowość zagrożeń i wyzwań bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzenie – dr J. Olchowski (ZSM UMCS / IEŚ).

Miejsce: Sala 114 WPiD UMCS

18:00 – Zakończenie I Dnia

By Natalia Brelus

Cześć! Mam na imię Natalia. Jestem studentką dziennikarstwa i mam wielkie ambicje. :) Dziennikarstwo to mój drugi zawód. Pierwszym jest moje ukochane prawo. Pochodzę z Ukrainy, jednak posiadam polskie korzenie. Chcę być tą, która złączy oba narody i pomoże budować wspólny dialog. Niestety nie widzę swojej przyszłości jako dziennikarka, wierze, że moim przeznaczeniem jest dyplomacja i chciałabym kiedyś zostać ambasadorem Ukrainy w Polsce. Uważam jednak, że dziennikarstwo bardzo mi w tym pomoże. Mam tutaj możliwość poznania nowych ludzi, od których na pewno zarażę się motywacją do dalszej pracy 🙂