Lublin News Polityka UMCS

Dwóch kandydatów powalczy o fotel rektora uczelni

Prof. dr hab. Robert Litwiński oraz prof. dr hab. Radosław Dobrowolski powalczą o stanowisko rektora Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.  Już teraz na poszczególnych wydziałach wybierani są elektorzy, którzy oddadzą swój głos 22 kwietnia podczas wyborów.

Co wiemy o kandydatach?

Jako pierwszy informację o kandydowaniu na stanowisko rektora ogłosił prof. dr hab. Robert Litwiński– Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie. Zapraszamy do wywiadu z kandydatem. ->

Drugim kandydatem na rektora jest obecny prorektor uczelni ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Radosław Dobrowolski  z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Wywiad z kandydatem ukaże się na naszych łamach już niebawem.

Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.