Prof. dr hab. Robert Litwiński oraz prof. dr hab. Radosław Dobrowolski powalczą o stanowisko rektora Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.  Już teraz na poszczególnych wydziałach wybierani są elektorzy, którzy oddadzą swój głos 22 kwietnia podczas wyborów.

Co wiemy o kandydatach?

Jako pierwszy informację o kandydowaniu na stanowisko rektora ogłosił prof. dr hab. Robert Litwiński– Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie. Zapraszamy do wywiadu z kandydatem. ->

To była „miłość od pierwszego wejrzenia”. Od razu wiedziałem, że chcę studiować na UMCS-ie!

Drugim kandydatem na rektora jest obecny prorektor uczelni ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Radosław Dobrowolski  z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Wywiad z kandydatem ukaże się na naszych łamach już niebawem.

Maciej Cieciora

By Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu Informacji i Publicystyki w Magazynie Studentów Polformance. Należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS w Lublinie. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat.