Zajęcia na UMCS-ie zostały odwołane do odwołania, nie krócej niż do 15 kwietnia w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Lublina.  Studenci z Ukrainy nie wrócą do domów. Granica wschodnia została zamknięta.

11 marca rektor UMCS Prof. Stanisław Michałowski podjął decyzje o odwołaniu wszystkich zajęć na uczelni. Rektor podkreśla, że jest to czas na zostanie w domu, w celu ograniczenia rozprzestrzenia się wirusa. Dodatkowym obostrzeniem, który został wprowadzony jest zakaz odwiedzin w akademikach. Badania naukowe na UMCS są jednak prowadzone w normalnym trybie.

Zarządzenie rektora tutaj

Żródło: UMCS

Do tej pory stwierdzono 52 przypadki zarażenia Koronawirusem. 9 z nich to mieszkańcy Lubelszczyzny – w tym student Wydziału Ekonomicznego UMCS. Z powodu dużego zagrożenia Koronowirusem, Ukraińcy nie wrócą do swoich domów. Władze Ukrainy zdecydowały się bowiem na zamknięcie przejścia granicznego z Polską.

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *