Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem. Wyizolowany pacjent pochodzi z województwa lubuskiego. Właśnie wrócił z Niemiec.

– Tak jak obiecywaliśmy wielokrotnie, tylko gdy dostaniemy dodatni wynik testów, zostaną państwo poinformowani. To dzisiaj się stało. – powiedział podczas porannej konferencji prasowej minister Szumowski. – Wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem są objęte kwarantanną domową i są pod nadzorem służb sanitarnych – dodał szef resortu.

Co wiemy o zarażonym pacjencie?
Chory wracał międzynarodowym autokarem. Jak powiedziała, lubuski wojewódzki inspektor sanitarny Dorota Konaszczuk – Mamy listę pasażerów. Nie ma tam Lubuszan.

Informacja o wykrytym u mężczyzny koronawirusie trafiła także do Niemiec, skąd pacjent przyjechał. Wszystko po to, aby kwarantanną objąć również mieszkającą tam jego rodzinę.
Wojewoda lubuski zapewnia, że mieszkańcy mogą być spokojni. W województwie są dwie przygotowane karetki do przewożenia pacjentów z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa.
Jak podaje TVN24„W całym województwie lubuskim pod obserwacją epidemiologiczną znajduje się 97 osób. To głównie osoby, które wróciły z wakacji w rejonach, w których wykryto ogniska epidemii. Są w stałym kontakcie z sanepidem”.

By Natalia Brelus

Cześć! Mam na imię Natalia. Jestem studentką dziennikarstwa i mam wielkie ambicje. :) Dziennikarstwo to mój drugi zawód. Pierwszym jest moje ukochane prawo. Pochodzę z Ukrainy, jednak posiadam polskie korzenie. Chcę być tą, która złączy oba narody i pomoże budować wspólny dialog. Niestety nie widzę swojej przyszłości jako dziennikarka, wierze, że moim przeznaczeniem jest dyplomacja i chciałabym kiedyś zostać ambasadorem Ukrainy w Polsce. Uważam jednak, że dziennikarstwo bardzo mi w tym pomoże. Mam tutaj możliwość poznania nowych ludzi, od których na pewno zarażę się motywacją do dalszej pracy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *