News Sport

Polak drugi w biegu na 5 tysięcy kilometrów

Podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Biegów Ultra w Atenach zorganizowano bieg na 5 tysięcy kilometrów. Zawodnicy mieli 60 dni i nocy,  by pokonać ten dystans. Paweł Żuk dobiegł do mety jako drugi zawodnik.

Zawodnicy rozpoczęli bieg 16 stycznia. Bieg odbywał się na kilometrowej pętli. Zwyciężył Rumun – Nicolae Bueanu, który pokonał trasę w czasie 47 dni, 19 godzin i 8 minut. Drugi był Paweł Żuk, który ukończył zawody w 49 dni, 6 godzin i 27 minut. Pobił również swój własny rekord Polski na 1000 mil (14 dni, 17 godzin, 5 minut i 21 sekund).

To nie pierwszy nietypowy sukces Polaka. Zwyciężał już w biegu 6-dobowym, 10-dobowym oraz 24-godzinnym na bieżni mechanicznej.

W wywiadzie dla portalu redbull.com Paweł Żuk powiedział: Myślę, że to będzie książka, źródło wiedzy dla przyszłych ultramaratończyków. Wiem, że są takie osoby, które chcą biegać długo, tylko że u nas w kraju to na razie raczkuje. Startując w biegu na 1000 mil czy teraz na 5000 km, nie miałem się kogo spytać o radę odnośnie pewnych aspektów. Trochę na sobie eksperymentuję, a wnioski chciałbym przekazać innym, żeby nie popełniali moich błędów.