Relax przed telewizorem

Uczelnie i szkoły zostały zamknięte z powodu koronawirusa, co oznacza, że mamy teraz dużo wolnego czasu. Najlepiej byłoby go wykorzystać na naukę, ale nie samą nauką człowiek żyje. Dobrą rozrywką jest telewizja, a na studiach rzadko kto ją ogląda. Czas to nadrobić. Przychodzę z propozycją trzech wartych uwagi reality show.

Zacznę od nowego programu Tylko jeden, emitowanego na Polsacie. Uwagę moją przede wszystkim zwróciło to, iż żadna inna stacja telewizyjna nie wpadła na taki pomysł, za to wielki plus dla Polsatu. Całość polega na tym, iż zawodnicy MMA, którzy nie walczyli dotąd na wielkich galach, przygotowują się do pojedynków, z których wyłoniony zostanie zwycięzca, a nagrodą będzie kontrakt z konfederacją KSW o wartości 200 tys. złotych. Trenują ich znane postacie w tym sporcie, czyli Marcin Wrzosek oraz Łukasz Zaborowski, natomiast prowadzącą jest Blanka Lipińska, autorka bestselerowych książek. Nie przypadkowo to ona pełni tę rolę, bowiem współpracuje od 2011 roku z KSW. Temat samego MMA jest teraz również popularny, głównie za sprawą Gal Fame MMA. Można spekulować, że to właśnie jednego z uczestników zobaczymy w przyszłości podczas tego widowiska. Po obejrzeniu pierwszego odcinka jestem zaciekawiona kolejnymi. Wzbudził on we mnie wiele emocji. Nie jest to kolejne wyreżyserowane reality show, gdyż ten sport jest nieprzewidywalny, nigdy nie można przewidzieć kto zwycięży, a kto przegra. Widać, że uczestnicy naprawdę kochają walczyć i zrobią wszystko, by wykorzystać daną im szanse. Program nie tylko dla miłośników sztuk walk.

Kiedyś pod nazwą Azja Express, a teraz już drugi sezon o nazwie Ameryka Express. Osiem par znanych ludzi (np. Karolina Pisarek, Różal czy Patrycja Markowska) bierze udział w wyścigu po Gwatemali i Kolumbii, w którym muszą przeżyć w trudnych warunkach i dotrzeć na metę. Przeszkodami uczestników jest pogoda, temperatura, trudne misje, a także wiele innych zwrotów akcji. Można by rzec, że nic nie zależy tu od celebrytów, a od ich szczęścia. Program ten ukazuje ich prawdziwe oblicze, w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu. Zauważyć możemy również biedę krajach Ameryki, z którą konfrontują się uczestnicy, wprowadza to w ogromną zadumę nie tylko ich, ale także i nas. Produkcja uczy, bawi i wzrusza. W tym sezonie Ameryki Express przed ekranem gości widzów nowa prowadząca Daria Ładocha, znana z innego programu stacji TVN – Agent Gwiazdy. Chcę jeszcze dodać, iż jestem wielką fanką od pierwszego sezonu i mogę polecić z czystym sercem ten hit TVNu.

Ostatnim programem, który mnie zaciekawił jest Ślub od pierwszego wejrzenia. Muszę przyznać, że wcześniejszych sezonów nie oglądałam, gdyż nie wierzyłam, by obce sobie osoby, dobrane przez ekspertów, mogłyby stworzyć prawdziwy związek. Mało realne wydawało mi się, że zwykli ludzie zgłaszają się do tego eksperymentu i podczas ślubu zobaczą się po raz pierwszy. Jednak w poprzedniej edycji Anita i Adrian stworzyli udane małżeństwo. Zaintrygowana tym, zaczęłam oglądać czwarty sezon. Program bardzo wchodzi w psychikę uczestników, skupia się na uczuciach i emocjach, których jest tam mnóstwo, gdyż znajdują się oni w niecodziennej sytuacji. Po dwóch odcinkach jestem bardzo ciekawa kolejnych. Czy pary dobrane przez psychologów zakochają się w sobie i odnajdą wspólną ścieżkę życiową? Nie wiem, ale z chęcią się dowiem, oglądając dalej ten program.

Wszystkie te programy są emitowane na bieżąco. Pierwsze odcinki już zostały wyemitowane, lecz można je nadrobić na stronie Player (Ameryka Express i Ślub od pierwszego wejrzenia) oraz na Ipla (Tylko jeden). Każdy z nich dostarczy wam sporo emocji.

Ameryka Express środa 21.30 TVN

Ślub od pierwszego wejrzenia piątek 21.00 TVN7