Zachęcamy wszystkich młodych adeptów dziennikarskiego rzemiosła do składania wniosków na  Stypendium im. Leopolda Ungera. Czas składania zgłoszeń trwa do 15 maja.

Rozpoczęła się VII edycja Stypendium im. Leopolda Ungera. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy mają wybitne osiągnięcia dziennikarskie (bez względu na kierunek i stopień studiów). Warto spróbować swoich sił, bo do zdobycia są ciekawe nagrody.

  • stypendium w formie nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys. złotych za utwór publicystyczny spełniający kryteria dziennikarstwa poważnego. Dotyczy prac opublikowanych jak również ukończonych, ale wcześniej nie publikowanych,
  • stypendium w formie dwutygodniowego stażu w redakcji belgijskiego dziennika „Le Soir” w Brukseli,
  • stypendium w formie miesięcznego stażu w redakcji dziennika „Gazeta Wyborcza” w Warszawie,
  • stypendium w formie miesięcznego stażu w redakcji tygodnika „Polityka” w Warszawie,
  • stypendium dla 2-3 pracowników obsługi prasowej w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jury oceniając wnioski, bierze pod uwagę następujące kryteria:

  • opublikowane w różnych rodzajach mediów tematy publicystyczne,
  • praca na rzecz mediów studenckich,
  • współpraca z mediami internetowymi,
  • udokumentowane publikacjami efekty staży dziennikarskich.

Program stypendialny im. Leopolda Ungera, realizowany jest od 2013 roku przez UMCS. Nabór wniosków trwa do 13 maja wyłącznie drogą mailową: stypendium.unger@umcs.lublin.pl.

Szczegółowy regulamin dostępny jest tutaj.

Źródło: umcs.pl

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *