fot. Pixaby
. Lublin News

Z okazji Dnia Kobiet chcą zrobić coś dla innych!

Kiermasz oraz zbiórkę pod hasłem ,,Światełko Nadziei” już 9 i 10 marca organizują członkowie Akademickiego Centrum Wsparcia UMCS w Lublinie pod patronatem naszego Magazynu Studentów.

Naszym wspólnym celem jest zebranie środków finansowych, artykułów domowych takich jak tekstylia, prześcieradła, pościele, koce, środki czystości i higieny osobistej, a także żywności długoterminowej takiej jak kasze, makarony, mleko, olej, aby wesprzeć funkcjonowanie Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Kobiet. – czytamy na stronie wydarzenia -> https://www.facebook.com/events/881344788982459/

Czym zajmuję się Fundacja SOS Ziemi Lubelskiej?

To organizacja, która niesie pomoc bezdomnym kobietom z dziećmi i pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej. Fundacja prowadzi schronisko i ogrzewalnię dla bezdomnych kobiet oraz dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. W ośrodkach tych kobiety mogą liczyć na profesjonalną pomoc i wsparcie ekspertów różnych profesji: prawników, psychologów, pedagogów i pracowników socjalnych. Fundacja zapewnia kobietom dom, a nawet coś więcej. Daje im ciepło, którego pozbawiło je życie, a które, jako matki, muszą umieć przekazać swoim dzieciom. Czas spędzony w Fundacji może być dla ich podopiecznych, nie tylko chwilową pomocą – podarowaniem ubrań w ramach Punktu Charytatywnego, czy zapewnieniem bezpiecznego schronienia. Czasami pobyt w Fundacji staje się krokiem milowym, porządną motywacją, by poskładać swoje życie na nowo, uporządkować je i z nadzieją popatrzeć w przyszłość.

– W ramach akcji charytatywnej chcemy dać wyraz poparcia dla charakteru działań fundacji oraz okazać wsparcie dla osób pokrzywdzonych w wyniku przemocy.– piszą organizatorzy wydarzenia.

W ramach akcji mają zostać również przeprowadzone kiermasze ze słodkościami w dniach 9 – 10 marca 2020 w godzinach 9:00 – 15:00 na terenie Instytutu Psychologii (Plac Litewski 5) oraz 9 marca, w godzinach od 8:00 do 16:30 holu Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Wtedy również będzie można przynosić rzeczy dla Fundacji.

Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.