fot. SE.pl
. Lublin News Polityka Świat

Bez klimatyzacji i wentylacji w miejskich autobusach

Taki zakaz wydano w Lublinie dla miejskiego przewoźnika, który wchodzi w życie z dniem ogłoszenia czyli od dziś, 10 kwietnia. Oznacza to, że w autobusach i trolejbusach nie poczujemy chłodnego powietrza z nawiewów.

Lubelscy przewoźnicy otrzymali informacje o zakazie używania układów służących cyrkulacji powietrza. Chodzi o klimatyzacje, wentylacje, chłodzenia oraz ogrzewania. Tym samym zostały odblokowane okna w przestrzeni pasażerskiej, tak aby pasażerowie mogli je samodzielnie otworzyć.

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w środkach transportu publicznego „można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących”.

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.