fot. SE.pl

Taki zakaz wydano w Lublinie dla miejskiego przewoźnika, który wchodzi w życie z dniem ogłoszenia czyli od dziś, 10 kwietnia. Oznacza to, że w autobusach i trolejbusach nie poczujemy chłodnego powietrza z nawiewów.

Lubelscy przewoźnicy otrzymali informacje o zakazie używania układów służących cyrkulacji powietrza. Chodzi o klimatyzacje, wentylacje, chłodzenia oraz ogrzewania. Tym samym zostały odblokowane okna w przestrzeni pasażerskiej, tak aby pasażerowie mogli je samodzielnie otworzyć.

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w środkach transportu publicznego „można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących”.

By Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu Informacji i Publicystyki w Magazynie Studentów Polformance. Należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS w Lublinie. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat.