fb/ Lublin Airport LUZ

Pierwszy raz od blisko miesiąca w piątek, 10 kwietnia w Porcie Lotniczym Lublin obsłużono samolot. Na lotnisku lądował Airbus A321 z Szanghaju z transportem medyczny z Chin.

Jak udało się nam ustalić lądowanie miało miejsce po godzinie 9.00, a zleceniodawcą nie był polski rząd, a prywatna firma z województwa lubelskiego. Po mimo tego, że port lotniczy od 15 marca nie obsługuje pasażerów w związku z pandemią, to jest w gotowości aby przyjąć przylot samolotów.

Lublin Airport  to międzynarodowy port lotniczy położony 10 km na wschód od centrum Lublina w Świdniku. Zarządzany jest przez spółkę Port Lotniczy Lublin S.A.

fb/ Lublin Airport LUZ

By Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu Informacji i Publicystyki w Magazynie Studentów Polformance. Należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS w Lublinie. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat.