fb/ Lublin Airport LUZ
. Lublin News Polityka Świat

Na lotnisku Lublin wylądował transport maseczek!

Pierwszy raz od blisko miesiąca w piątek, 10 kwietnia w Porcie Lotniczym Lublin obsłużono samolot. Na lotnisku lądował Airbus A321 z Szanghaju z transportem medyczny z Chin.

Jak udało się nam ustalić lądowanie miało miejsce po godzinie 9.00, a zleceniodawcą nie był polski rząd, a prywatna firma z województwa lubelskiego. Po mimo tego, że port lotniczy od 15 marca nie obsługuje pasażerów w związku z pandemią, to jest w gotowości aby przyjąć przylot samolotów.

Lublin Airport  to międzynarodowy port lotniczy położony 10 km na wschód od centrum Lublina w Świdniku. Zarządzany jest przez spółkę Port Lotniczy Lublin S.A.

fb/ Lublin Airport LUZ

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.