.

#słodkieponiedziałki – ciastka owsiane

Składniki:

• 1,5 szklanki płatków owsianych (200g)
  • 100g miękkiego masła
  • 4 łyżki cukru
  • Dwa średnie jajka
  • Płaska łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 czubate łyżki mąki pszennej

Przygotowanie zajmuje 10 minut:

Do miski wsyp mąkę, proszek do pieczenia, cukier i płatki owsiane. Dodaj dwa jajka i miękkie, roztopione masło. Całość dobrze wymieszaj. Nie martwcie się konsystencją – masa musi być gęsta. Nabieraj porcję wielkości małego orzecha włoskiego, formuj kulkę i spłaszczaj ją na blasze. Odstępy nie muszą być duże. Piecz przez 15-20 minut w 180 stopniach. Smacznego!

Zdrowy zakątek:

Dziś weźmiemy pod lupę główny składnik naszych ciastek – płatki owsiane. Warto zwrócić uwagę, że zapobiegają one pojawianiu się zakrzepów. Są źródłem potasu, wapnia, cynku, żelaza i magnezu. Zalecane są osobom chorującym na serce oraz na cukrzycę, gdyż mają zbawienny wpływ na stężenie glukozy w krwi. Osoby, które chciałyby zadbać o swoją wagę, powinny dodać je do swojego jadłospisu, ponieważ dzięki zawartości błonnika, usprawniają pracę jelit. Płatki owsiane są bardzo sycące, więc co za tym idzie, hamują nadmierny apetyt.

P.S. Po więcej słodkich przepisów (i nie tylko) zapraszamy na Instagram: Vegetka00

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS.