fot. Dziennik Wschodni
. Lublin News Polityka Świat

Szpital przy Kraśnickiej z koronawirusem!

Zamknięto cztery oddziały, pracownicy i pacjenci w kwarantannie. Koronawirus dotarł już do Wojewódzkiego  Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Wyszyńskiego przy alei Kraśnickiej w Lublinie.

Jak do tego doszło?

U jednej z pielęgniarek z oddziału Alergologii wykryto wirusa w związku z tym w trybie natychmiastowym zamknięte  cztery oddziały: Alergologii i Chorób Płuc, Otolaryngologiczny Chirurgii Głowy i Szyi, Chirurgii Piersi oraz Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii. W kwarantannie jest 8 pracowników szpitala, w tym 7 pielęgniarek oraz 31 pacjentów. Pielęgniarka zaraziła się poza szpitalem.

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.