fot. Dziennik Wschodni

Zamknięto cztery oddziały, pracownicy i pacjenci w kwarantannie. Koronawirus dotarł już do Wojewódzkiego  Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Wyszyńskiego przy alei Kraśnickiej w Lublinie.

Jak do tego doszło?

U jednej z pielęgniarek z oddziału Alergologii wykryto wirusa w związku z tym w trybie natychmiastowym zamknięte  cztery oddziały: Alergologii i Chorób Płuc, Otolaryngologiczny Chirurgii Głowy i Szyi, Chirurgii Piersi oraz Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii. W kwarantannie jest 8 pracowników szpitala, w tym 7 pielęgniarek oraz 31 pacjentów. Pielęgniarka zaraziła się poza szpitalem.

By Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu Informacji i Publicystyki w Magazynie Studentów Polformance. Należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS w Lublinie. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat.