fot. Polsat News
. News

Wiktor Bater nie żyje

W wieku 53 lat odszedł Wiktor Bater- dziennikarz, długoletni korespondent w Rosji polskich mediów, korespondent wojenny, były szef newsroomu Superstacji.

Przebieg kariery

W latach 1994-1999 był moskiewskim korespondentem Polskiego Radia, a w latach 1999-2007 pracował dla stacji TVN. Od listopada 2007 do stycznia 2009 pracował dla TVP również jako rosyjski sprawozdawca. Od września 2009 do października 2011 był reporterem Wydarzeń i Polsat News w Moskwie. Od września 2012 został stałym korespondentem tygodnika Wprost. Został redaktorem naczelnym kanału Pomorska.tv. Jako rosyjski korespondent współpracował też z Radiem Zet. Od kwietnia 2015 do czerwca 2019 był szefem newsroomu w Superstacji, od lipca do września 2016 prowadził tam ,,Rozmowę dnia”. Był również w Superstacji gospodarzem programu pt,, Dookoła Świata”. W 2019 pracował także w Halo Radio.

W 2010 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News.

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.