. Kultura Lublin News UMCS

Koronawirus paraliżuje, ale Bohema dalej pracuje

Studencki Teatr Medialny Bohema mimo zawieszenia działań na naszym uniwersytecie, dalej pracuje. Regularnie zamieszczane są nowe produkcje jego aktorów, pod czujnym nadzorem prezesa Patryka Grzegorczyka. Dodatkowo Bohema przyłączyła się do wielu wyjątkowych akcji.

Od początku kwarantanny minęły już prawie 3 miesiące. Mimo zaleceń o izolowaniu się, wprowadzonych przez rząd, teatr UMCS Bohema dalej prowadzi swoją działalność, tylko że na polu internetowym. Jedną z pierwszych akcji do jakiej się włączył była „Pomoc dla służb medycznych”.

Od 27 marca, czyli Międzynarodowego Dnia Teatru, na facebookowym fanpage’u rozpoczęto publikowanie co piątek, różnego rodzaju autorskiej interpretacji utworów prozaicznych, poetyckich i innych. Do tej grupy trafiły między innymi:
1. „Annabel Lee” Edgara Allana Poe w wykonaniu Anity Róg,
2. „Daphnis w drzewo bobkowe przemienieła się” Jarosława Marka Rymkiewicza w wykonaniu Karoliny Sabczewy,
3. „Kosiarz i wilk” w wykonaniu Magdaleny Ryń,
4. „Płakała w nocy, ale nie jej płacz go zbudził” Stanisława Barańczaka w wykonaniu Marty Koperskiej, 5. „Niektórzy lubią poezję” Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Sylwii Niedźwiedź.

Dodatkowo ruszyła seria „Bohema na kwarantannie”. Pierwszym filmem z serii był montaż wypowiedzi z spektaklu „Spacer po (Lub)linie”, nagranych w domowym zaciszu. Kolejne nagranie autorstwa aktorów z „Bohemy”, pokazywało liczne niekonwencjonalne maseczki. Najnowszy film produkcji tego teatru to sposoby nietypowego zabijania nudy w trakcie kwarantanny.

Dodatkowo „Bohema” wspierała akcje takie jak „#książkanatelefon” i zachęcała do składania zamówień w księgarni Między Słowami. Czynnie angażuje się w popularyzację i rozwój kultury, zarówno w sytuacji normalnej, jak i podczas tej, która od niej odbiega – czyli kwarantanny.