Lublin News Polityka

Lublin przyjazny kierowcom

Już po raz trzeci miasto Lublin zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznym Kierowcom w kategorii powyżej 300 tys. mieszkańców.

Lublin okazał się miastem najmniej zakorkowanym, w którym płynnie jeździ się zarówno po centrum, jak i innych częściach miasta. Średnia prędkość jazdy wynosiła 42 km/h. Lublin może się również pochwalić najniższymi w kraju cenami paliwa, korzystnymi cennikami opłat za parkowanie, a także innymi udogodnieniami dla kierowców. W Lublinie można najtaniej zmienić opony oraz kupić polisę OC na najlepszych warunkach finansowych. Miasto Lublin w rankingu łącznie otrzymało 46 punktów i wśród metropolii powyżej 300 tysięcy mieszkańców wyprzedziło Gdańsk i Szczecin.

fot. lublin.eu

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom sporządzony przez serwis Oponeo zawiera ocenę 16 największych miast w Polsce.
Z pełnymi danymi Rankingu można zapoznać się pod linkiem.

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.