Lublin News UMCS

Zasil Samorząd UMCS

Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie poszukuje chętnych do prac w poszczególnych komisjach. Studencie- jest w czym wybierać!

fot. FB/ Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS

ZUSS poszukuje aktywnych studentów, którzy lubią wyzwania, chcą się rozwijać i pomagać innym studentom, a przede wszystkim mieć realny wpływ na życie społeczności akademickiej.

ZUSS UMCS proponuje prace w komisjach:
▪ Komisja ds. dydaktyki i jakości kształcenia
▪ Komisja ds. public relations
▪ Komisja ds. projektów
▪ Komisja ds. Sportu
▪ Komisja ds. kultury
▪ Komisja ds. logistyki
▪ Komisja ds. prawnych

Czym zajmują się poszczególne komisje?

Komisja Kultury
Członkowie tej komisji organizują wydarzenia, które mają na celu rozwijanie kultury studenckiej. Sztandarowymi wydarzeniami organizowanymi przez Komisję Kultury są Maratony Filmowe oraz Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki. Dodatkowo dbają o naszą kulturę tworząc takie wydarzenia jak Noc Bez Prądu oraz SWAP, podczas którego studenci mogą wymienić się już przeczytanymi książkami.

Komisja Logistyki
Komisja ta to przede wszystkim prace logistyczne podczas Kozienaliów oraz obsługa techniczna wydarzeń organizowanych przez pozostałe komisje. Jeśli znasz się na elektronice i nie straszne Ci są kabelki, to dołącz do tej komisji

Komisja Prawna
Zajmuje się tworzeniem i opiniowaniem umów oraz regulaminów, a także jest w stałym kontakcie z biurem radców prawnych UMCS. Jeżeli masz zacięcie prawnicze, zapraszamy do tejże komisji!

Komisja ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia
Zajmuje się przeprowadzaniem wśród studentów badań oraz ankiet, dotyczących m.in. jakości kształcenia, a także prowadzeniem szkoleń z praw i obowiązków dla studentów pierwszych roczników. Komisja ta czuwa nad jakością kształcenia na naszym Uniwersytecie.

Komisja ds. Public Relations
Kreuje wizerunek samorządu w mediach społecznościowych, promuje wydarzenia skierowane do społeczności akademickiej oraz współpracuje z biurem Promocji UMCS. To dzięki członkom tej komisji możecie być zawsze na bieżąco! Ponadto, członkowie tej komisji organizują wydarzenia angażujące studentów naszego Uniwersytetu, tj. Chatka Kobiet, Try to get out oraz wiele, wiele innych.

Komisja ds. Projektów
Do jej zadań należy organizowanie szkoleń i wyjazdów szkoleniowo-integracyjnych, tj. Adapciak, Zimowisko oraz Akademia Samorządowca. Ponadto możesz tutaj również realizować się w tworzeniu różnego rodzaju szkoleń, kursów czy warsztatów przeznaczonych dla studentów.

Komisja ds. Sportu
Głównym celem działalności tej komisji jest promowanie aktywnego trybu życia, dlatego ściśle współpracuje z Centrum Kultury Fizycznej. Komisja Sportu zajmuje się organizacją wydarzeń sportowych, m.in. Kozienaliowy Festiwal Sportu, Maratony Fitness, Akademicka Liga Bilarda. Ponadto organizowane są przez nas wydarzenia e-sportowe, tj. Liga League of Legends czy turnieje w Fifę.

Komisja ds. Współpracy z organizacjami studenckimi
Jest w stałym kontakcie z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi, działającymi na Uniwersytecie, które mogą liczyć na solidne wsparcie. Ponadto bierze udział w pracach komisji grantowej przydzielającej Granty Rektorskie oraz Granty Samorządu Studentów.

Komisja ds. Socjalnych
Ta Komisja zajmuje się tworzeniem regulaminu przyznawania świadczeń o charakterze socjalnym przy współpracy z Biurem Spraw Studenckich, a także koordynuje prace zespołu ds. stypendium Rektora. Jest to jedyna komisja, do której nie prowadzimy rekrutacji.

Jak aplikować do danej komisji?

Jak informują organizatorzy wydarzenia pod tym linkiem (
https://www.facebook.com/events/663269830885524/?active_tab=about ) należy spodziewać się formularzu, który trzeba będzie wypełnić. W związku z tym należy bacznie obserwować to wydarzenie.

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.