Lublin News

Czy to dobra decyzja?

Główna fontanna na Placu Litewskim w Lublinie zostanie ponownie uruchomiona. Jak informuje lubelski ratusz kolorowe światło w połączeniu ze strumieniem wody będzie można podziwiać już jutro ( 20 czerwca). Jak wiemy miejsce to przyciąga wielu mieszkańców miasta tych dużych i w szczególności tych mniejszych, którzy beztrosko pod opieką swoich rodziców kąpią się w fontannie. Na placu mają pojawić się tabliczki z odpowiednimi informacjami. Zatem czy to na pewno jest dobra decyzja? I czy same tabliczki wystarczą?

Do tej pory fontanny nie funkcjonowały w związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego o ich nieuruchamianiu. Obecne rekomendacje dotyczą przede wszystkim zachowania bezpiecznych odległości. Z związku z tym na obszarze Placu Litewskiego pojawią się odpowiednie tablice informacyjne.- czytamy w informacji przesłanej przez Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta MiastaPozostałe fontanny na Placu Litewskim będą włączane sukcesywnie do poniedziałku (22 czerwca) wraz z napełnieniem niecek wodą. Obecnie obowiązujący zakaz organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 150 osób uniemożliwia organizację pokazów multimedialnych. Decyzje o ich wznowieniu będą podejmowane wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń w przestrzeni miejskiej.

fot. lublin.eu

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.