Projekt Wielokulturowy Lublin to inicjatywa, która za cel obrała sobie przybliżenie kultury mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych. Podczas tegorocznej, już trzynastej, odsłony festiwalu organizatorzy postanowili skupić się na muzyce.

Będzie można usłyszeć pieśni cerkiewne, utwory sefardyjskie, śpiewy gospel, a nawet brzmienia z nurtu bałkańskiego folku. W muzyczną podróż dookoła świata zabiorą nas m.in. Soul Connection Gospel Group, Sharena czy Adam Załęski.

Festiwal trwać będzie od 28 sierpnia do 30 sierpnia tego roku, a koncerty odbywać się będą w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, w Kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej na ulicy Ewangelickiej 1, a także w Katedrze Prawosławnej na ulicy Ruskiej 15. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowy program oraz informacje na temat artystów dostępne są na stronie internetowej (link): https://eastculture.lublin.eu/wydarzenia/wielokulturowy-lublin-2/