Przestrzenie sztuki czyli teatralny weekend w Lublinie

źródło: www.ck.lublin.pl

Na trzech placach w stolicy wschodniej Polski w najbliższy weekend 17-20 września, odbędą się plenerowe spektakle. Wydarzenia nadal z obostrzeniami sanitarnymi, a wstęp na nie jest wolny.

Przestrzenie sztuki to nowatorski program Ministerstwa Kultury. Jego celem jest wsparcie istniejących już ośrodków kultury, mających stać się ogólnopolskimi, interdyscyplinarnymi centrami. Idea programu opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym.

Przestrzenie odbędą w siedmiu miastach: Kielcach, Zielonej Górze, Rzeszowie, Katowicach, Łodzi, Olsztynie i Lublinie. Cztery z nich będą skupiały się wokół tańca, a kolejne cztery wokół teatru. Lublin jako jedyne miasto należy do obu nurtów.

Projekt ten powstał z myślą o publiczności teatralnej. W czasie kwarantanny została ona pozbawiona kontaktu z artystami i możliwością obejrzenia ich na scenie. Już w ten weekend wszystko się zmieni!

Spektakle i pokazy odbywające się w ramach programu będzie można obejrzeć na placu Litewskim, placu przed Centrum Kultury oraz na placu Lecha Kaczyńskiego.

Cały program: http://ck.lublin.pl/wydarzenie/przestrzenie-sztuki-teatr/date/202009191400/

Foto. www.ck.lublin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *