Uroczyste przekazanie insygniów rektorskich prof. Radosławowi Dobrowolskiemu!

30 września 2020 r. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie insygniów rektorskich. Nowy Rektor UMCS, prof. Radosław Dobrowolski otrzymał z rąk ustępującego Rektora, prof. Stanisława Michałowskiego symbole najwyżej władzy na uniwersytecie: berło, łańcuch oraz biret rektorski. Prof. Radosław Dobrowolski będzie pełnił tę funkcję do 2024 r.

Uroczystość przekazania insygniów rektorskich odbyła się w przeddzień rozpoczęcia nowego roku akademickiego, w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Nowy Rektor UMCS, prof. Radosław Dobrowolski otrzymał z rąk ustępującego Rektora, prof. Stanisława Michałowskiego symbole najwyżej władzy na uniwersytecie: berło, łańcuch oraz biret rektorski. Jak powiedział prof. Radosław Dobrowolski, wybór jego osoby na najważniejsze stanowisko na Uniwersytecie to zarówno wielkie wyróżnienie, jak i podjęcie dużej odpowiedzialności za losy największej uczelni we wschodniej części Polski. Nowy Rektor UMCS podziękował również ustępującemu Rektorowi, prof. Stanisławowi Michałowskiemu za 4 lata współpracy, podczas których pełnił rolę prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej UMCS.

Symboliczne przekazanie władzy nowemu rektorowi zainaugurowało pierwsze posiedzenie Senatu UMCS nowej kadencji.
Prof. Radosław Dobrowolski jest 19. Rektorem w historii UMCS.

Fot. Bartosz Proll