Zapłacimy drożej za bilety komunikacji miejskiej

Od 15 do 35 % więcej zapłacimy za bilet autobusowy. Nowy cennik biletów komunikacji miejskiej będzie obowiązywał od 15 października.

Zmiany jakie zaraz wejdą w życie zakładają podwyższenie opłat w Pierwszej, Drugiej i Pełnej Strefie Biletowej w kategorii biletów okresowych w przedziale od 15% do 35%. Bilet okresowy 30-dniowy na wszystkie linie, obowiązujący na terenie Lublina (Pierwsza Strefa Biletowa) od połowy października będzie kosztował 119 zł, natomiast ulgowy 59,50 zł.

Zapłać mniej przystępując do Miejskiego Programu Lojalnościowego

– Zmiana cen biletów okresowych spełnia założenia określone w uchwale Rady Miasta Lublin w sprawie wprowadzenia i realizacji programu Lubelskiej Karty Miejskiej. Jego ideą jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju. Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez Partnerów Programu w takich obszarach, jak np.: komunikacja miejska, Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie oraz gastronomia i handel – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Kto może uzyskać Lubelską Kartę Miejską?

Wyrobić Kartę może każdy, kto mieszka w Lublinie i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania na terenie Gminy Lublin. Ważne jest, że osoba rozliczająca się nie musi osiągać dochód. Programem objęte są także mieszkające Lublina, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także którzy są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu zaliczane jest dzieci i studenci do 26 roku życia.

Gdzie można złożyć wniosek?

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców.

Proces uzyskania Karty różni się ze względy na to czy już posiadasz Kartę Biletu Elektronicznego. W przypadku posiadania odpowiedniej Karty wystarczy ci złożyć wniosek wraz z potwierdzeniem rozliczenia podatków w Lublinie. Jest to ksero pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z UPO (można pobrać ze strony e-pit, jeśli rozliczasz się elektronicznie). Na karcie Biletu elektronicznego będzie zakodowany znacznik LKM, który jest ważny do końca 2021 roku.

Wymagane dokumenty mogą różnić się ze względu na sytuację indywidualną. Więcej na temat niezbędnych dokumentów znajdziesz tutaj.

Zdjęcie: ZTM Lublin