Iga Świątek wygrywa French Open!

epa08729452 Iga Swiatek of Poland reacts as she plays Nadia Podoroska of Argentina during their women’s semi final match during the French Open tennis tournament at Roland ?Garros in Paris, France, 08 October 2020. EPA/JULIEN DE ROSA Dostawca: PAP/EPA.

Polka jako pierwsza polska tenisistka w historii wygrywa turniej Roland Garros. Zaledwie dwa sety (6-4, 6-1) wystarczyły młodej 19-letniej tenisistce, aby wygrać z dwa lata starszą Amerykanką – Sofią Kenin.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla Polki. Trzy gemy wygrane z rzędu mogły napawać jej fanów optymizmem. Niestety później wkradło się trochę nerwów, co skrupulatnie wykorzystała Amerykanka. Wyrównała stan meczu (3-3). Później Świątek udało się wyszarpać gema (4-3), jednak przeciwniczka nie dawała za wygraną. Ostatecznie pierwszy set Polka zwyciężyła 6-4.

Kolejny set nie zaczął się po myśli Świątek. Gema dosyć szybko wygrała Kenin. Następne dwa gemy padły jednak łupem Polki. Wydawało się, że Iga nabiera wiatru w żagle. Wtedy jednak Sofia Kenin zgłosiła potrzebę przerwy medycznej. Po kilku minutach Amerykanka wróciła jednak na kort. Być może kontuzja, a być może stres zjadł rywalkę. Polka wytrąciła jej wszystkie argumenty z rąk. Drugiego seta wygrała szybko 6-1.

• Dzisiaj bardzo się stresowałam. Było naprawdę ciężko. Naprawdę nie wiem, co się wydarzyło, że udało mi się wyjść z tego stanu 0-3 w pierwszym secie. To szalone. – mówiła bezpośrednio po meczu Świątek.

Iga Świątek po French Open znajdzie się na 17. miejscu w rankingu WTA.

• Źródło: TVN / Radio Zet