Mniej autobusów na lubelskich drogach. Dlaczego?

fot. FB/ Miasto Lulin

Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o zmniejszeniu liczby autobusów kursujących po Lublinie. Od 12 listopada 2020 r. zostanie zmieniony rozkład jazdy na nowy, który ma być zbliżony do tego z początku września br. Skąd taka decyzja?

.

ZTM w Lublinie opublikował w poniedziałek komunikat, w którym zapowiada zmianę obowiązującego rozkładu jazdy.

– […] z powodu wprowadzenia kolejnych obostrzeń, takich jak nauczanie zdalne w szkołach i na uczelniach wyższych oraz praca zdalna, m.in. w administracji publicznej, odnotowaliśmy wyraźnie zmniejszony popyt na usługi świadczone przez komunikację miejską – czytamy w uzasadnieniu komunikatu.

Nowy rozkład jazdy ma być zbliżony do tego, który obowiązywał na początku września, tzn. wszystkie linie trolejbusowe i autobusowe będą kursowały co 20 min, z wyjątkiem linii nr 151, 158, 159. Zawieszone zostaną również linie nocneN1, N2 oraz N3.
W soboty oraz dni świąteczne zmieni się także częstotliwość kursowania linii nr 55, która będzie dostosowana do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w szpitalu w Świdniku.

Zmiany w rozkładzie mają wejść w życie 12 listopada br. Jak zapewnia ZTM, sytuacja w komunikacji miejskiej będzie monitorowana, a dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków.

.

Korekta: Maciej Cieciora