Podcasty popularnonaukowe na UMCS

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie wychodzi naprzeciw najnowszym, technologicznym trendom i w związku z tym tworzy serię nowoczesnych podcastów popularnonaukowych „Głos nauki”. Tematy są różnorodne, a pierwsze dwa odcinki już dostępne!

Źródło: Pixabay

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie wychodzi naprzeciw najnowszym, technologicznym trendom i w związku z tym tworzy serię nowoczesnych podcastów popularnonaukowych „Głos nauki”.  Tematy są różnorodne, a pierwsze dwa odcinki już dostępne!

Przypomnijmy, że podcasty są publikacjami dźwiękowymi (najczęściej w postaci odcinków), dostępnymi za pośrednictwem platform i aplikacji, dzięki którym możemy je odsłuchać w dowolnym momencie. Z uwagi na swoją niebanalną treść i ciekawą formę docierają do szerokiego grona odbiorców. Podcasty tworzą nowoczesny, ciekawy i jednocześnie przystępny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem z różnych dziedzin. Odcinki „Głosu nauki” publikowane są co dwa tygodnie. Każdy z nich trwa od 15 do 20 minut.

– W poszczególnych odcinkach podcastów prezentowane są ciekawe zagadnienia naukowe związane z zakresem badań naszych pracowników, doktorantów i studentów (w formie mini-wykładów bądź wywiadów/rozmów). Inicjatywa ta umożliwia atrakcyjne promowanie nauki i poszerzanie wiedzy odbiorców, a także stanowi wspaniałą okazją do pochwalenia się naukowymi odkryciami i sukcesami – mówi Anita Adamska, Rzecznik Prasowy UMCS. – Na kanale ukazały się już dwa odcinki. W pierwszym dr hab. Agata Starosta oraz dr Olga Chrobak z Laboratorium Ekspresji Genów przybliżają metodę badawczą, jaką jest sekwencjonowanie nowej generacji. W drugim dr hab. Piotr Celiński z Katedry Teorii Mediów opowiada o mediach cyfrowych w wyobraźni społecznej – dodaje.

Oba odcinki możecie zobaczyć tutaj:

Serdecznie zachęcamy do słuchania i udostępniania!

Korekta: Maciej Cieciora