Zapraszamy na trzecią edycję #meetup_UMCSxSantander

Źródło: UMCS

Już w listopadzie na UMCS-ie w Lublinie odbędzie się trzecia edycja niepowtarzalnych spotkań z cyklu  #meetup_UMCSxSantander, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu wygłoszą interesujące wystąpienia.

Już w czwartek, 12 listopada gościem spotkania, transmitowanego na fanpage’u Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, będzie Mateusz Waligóra – specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. O szczegółach jego wypraw, dowiedzą się Państwo na spotkaniu

-Podczas spotkania nasz gość wygłosi prezentację pt. Rowerami na Krańce Świata. Będzie to opowieść o rowerowej podróży przez Andy dwuosobowego zespołu, który Mateusz Waligóra tworzy wraz z żoną Agnieszką – tłumaczy Anita Adamska, Rzecznik Prasowy UMCS. – Podczas 1,5 rocznej podróży przejechali ponad 16 tysięcy kilometrów, w międzyczasie wspinając się na aż siedem pięcio- i sześciotysięczników. W trakcie prelekcji słuchacze usłyszą o osiąganiu celów (krótko i długodystansowych) i związanych z tym wyrzeczeniach i kosztach. O planowaniu, ale też radzeniu sobie w sytuacjach, gdy nawet plan b i c zaczynają zawodzić. Każdy będzie w stanie dostrzec też sporo wskazówek związanych z pracą w zespole, który musi działać zgodnie pomimo tego, iż przebywa ze sobą nieprzerwanie przez ponad 13 000 godzin. Autor opowie o Ameryce Południowej i takich krajach jak: Argentyna, Chile, Peru, Boliwia, Ekwador i Kolumbia. Pojawi się także kwestia wysiłku fizycznego i ukrytych pułapek długodystansowych podroży – dodaje.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 i potrwa godzinę. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo 12 listopada 2020 roku na profilu na Facebooku Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W programie przewidziany jest czas na zadawanie pytań. Serdecznie zapraszamy!