Futsaliści UMCS kończą rok ze złotymi medalami

W ostatniej rundzie akademickich mistrzostw województwa lubelskiego drużyna Tomasza Bieleckiego pokonała zespół Politechniki Lubelskiej.

Układ turniejowy przed niedzielnym meczem wyglądał następująco: Drużyna UMCS prowadziła w tabeli z 12 punktami, więc zespół Politechniki, który był na drugim miejscu z 9 punktami, potrzebował jedynie zwycięstwa, aby zdobyć mistrzostwo.

Piłkarze Politechniki bardzo aktywnie rozpoczęli spotkanie i po kilku groźnych atakach w 5. minucie Kacperowi Kapycińskiemu udało się otworzyć wynik. Stracona bramka obudziła drużynę UMCS i przewaga powoli zaczęła przechodzić do naszego zespołu. Praktycznie każdy atak piłkarze UMCS doprowadzali do uderzenia, ale bramkarz PL grał świetnie, a gdy sam nie potrafił, grały za niego słupki, w który piłkarzom UMCS udało się trafić aż 5(!) razy w pierwszej połowie. Po jednym z takich trafień w 12. minucie piłkarze Politechniki uciekli do szybkiego kontrataku, a Drozd Maciej podwoił prowadzenie. Warto oddać hołd drużynie trenera Bieleckiego, która zdołała odwrócić losy meczu. Drużyna UMCS nadal atakowała i już w 14. minucie Jakimiński Gabriel zdołał odrobić jednego gola. A w ostatnich sekundach pierwszej połowy Maciek Welman w polu karnym rywala znakomicie minął obrońcę, któremu nie pozostało nic innego jak tylko sfaulować. Do rzutu karnego podszedł Norbert Myszka i pokonał bramkarza pewnym strzałem —  remis do przerwy.

W drugiej połowie meczu drużyny grały ostrożniej. Przewagę mieli piłkarze UMCS, jednak zawodnikom z Politechniki raz za razem udawało się uciekać w niebezpieczne kontrataki. W środku drugiej połowy Czarek Pęcak przeciągając piłkę ze środka boiska, mocno uderzył w bliski róg, z jego strzałem bramkarz poradził sobie, ale pierwszy do dobitki zdążył Stanisław Niewiński i wtedy bramkarz Politechniki był bezsilny – 3-2 dla naszej drużyny. Piłkarze Politechniki próbowali zorganizować ostateczny szturm, jednak obrona UMCS grała bezbłędnie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Gratulacje dla drużyny Tomasza Bieleckiego za zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego.