PODSUMOWANIE ROKU 2020: AZS UMCS – Siatkówka Kobiet

Koniec roku to idealny moment na krótkie podsumowanie najważniejszych osiągnięć naszych siatkarek.

II LIGA

Sezon 2019/2020 zakończył się dla zawodniczek czwartym miejscem w grupie. Za sprawą pandemii koronawirusa, dalsze rozgrywki zostały zawieszone. Żaden z zespołów nie spadł do ligi niższej.

Na ten moment, w sezonie 2020/2021 AZS UMCS, po 14. kolejce jest na 10. miejscu. Obecnie treningi są zawieszone do 17 stycznia ze względu na obostrzenia związane z panującym wirusem.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej 2020

We wrześniu odbyły się przełożone AMP-y w Siatkówkę Plażową. UMCS reprezentowała Paulina Kłuś grająca w parze z Zuzanną Urbańską. Dziewczyny po ciężkich meczach wywalczyły sobie trzecie miejsce, co dało im awans do finału AMP odbywających się w Gdyni. Zawodniczki niestety nie zajęły w nim żadnego miejsca.

Akademickie Mistrzostwa Polski 2020

Z powodu pandemii AMP-y zostały przełożone na październik tego roku. Drużyna AZS UMCS brała udział w półfinale C odbywającym się w Lublinie. Siatkarki wywalczyły na nim pierwsze miejsce, pokonując takie uczelnie jak Politechnikę Rzeszowską i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Najlepszą zawodniczką została Zuzanna Urbańska, kapitan AZS UMCS. Finały rozgrywane były w Krakowie. Po walecznych meczach lublinianki wygrały w klasyfikacji uniwersyteckiej złoto, a w generalnej brąz.  Indywidualną nagrodę w drużynie AZS UMCS Lublin otrzymała Zuzanna Urbańska.

OSTROWIEC CUP 2020

Pod koniec sierpnia siatkarki AZS UMCS wzięły udział w turnieju Ostrowiec Cup 2020. Zawodniczki spotkały się na nim ze swoimi rywalkami z ligi. Ostatecznie wywalczyły sobie trzecie miejsce w turnieju.