Spędź ferie aktywnie w Lublinie!

Zima w mieście - ferie z Miastem Lublin

źródło: lublin.eu

Tegoroczne ferie zimowe ze względu na trwającą pandemię są nietypowe. Uczniowie z całego kraju spędzają je w jednym terminie – od dziś (4 stycznia) do 17 stycznia. Większość wydarzeń organizowanych dla dzieci i młodzieży odbywa się w formule online. Miasto Lublin stawia na zachęcanie do aktywnego wypoczynku.

W tym roku wśród atrakcji oferowanych w czasie ferii w Lublinie przeważają wydarzenia kulturalne i sportowe. Każdy dzień rozpocznie się od cyklu Aktywny poranektrening z mistrzami!, w ramach którego udostępnione zostaną filmiki umożliwiające odbycie treningu w towarzystwie utytułowanych lekkoatletów z AZS UMCS Lublin. Uczniowie będą mogli ćwiczyć m.in. z Karoliną Kołeczek, Szymonem Żywko, czy Małgorzatą Hołub-Kowalik. Po tak przygotowanej rozgrzewce uczestnicy wezmą udział w kolejnych zajęciach – tym razem z cyklu Tańcz, tańcz!, podczas których będą uczyć się różnych rodzajów tańca: hip-hopu, cha-chy lub walca wiedeńskiego.

Miasto Lublin udostępnia również ciekawe materiały z serii Sporty znane i nieznane oraz Poznajmy wybitnych sportowców. Pierwszy z wymienionych tytułów wpłynie na zainteresowanie młodych osób różnymi dyscyplinami sportu, np. kajakarstwem, które mogą trenować w Lubelskim Towarzystwie Kajakowym FALA. Druga z wspomnianych serii wspiera edukację z zakresu historii polskiego sportu. Podobny cel przyświeca wirtualnym wizytom w Muzeum Sportu i Turystyki, podczas których uczniowie mogą zapoznać się np. z historią Pochodni Olimpijskich.

Wszelkie wymienione wyżej materiały będą udostępniane na stronie internetowej Miasta Lublin. Jednak to nie koniec przewidzianych sportowych atrakcji! Oprócz filmików dostępnych do obejrzenia o każdej porze, Miasto Lublin zorganizuje transmisje na żywo z gwiazdami sportu, podczas których możliwe będzie zadawanie pytań. W planach przewidziane jest m.in. spotkanie z zawodniczką z drużyny MKS Perła Lublin – dwudziestodwukrotnego mistrza Polski i jedenastokrotnego zdobywcy Pucharu Polski.

Ciekawą propozycją jest również spacer połączony z poznawaniem miasta. Na stronie internetowej dostępne są gotowe do wydrukowania questy, czyli zadania związane z legendami i przeszłością Lublina. Wśród nich znajduje się również quest Sportowy Lublin w zagadkach.

Pełny program wydarzeń organizowanych w ramach akcji Zima w Mieście znajdziecie na stronie https://lublin.eu/sport/zima-w-miescie/. Zapraszamy do bezpiecznego spędzania ferii zimowych z Miastem Lublin!

Korekta: Martyna Kaczmarczyk