MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Piątkowy Przegląd Nowej Muzyki #10

fot. Dział Marketingu i PR Polformance


Już po raz dziesiąty sprawdzamy, co nowego pojawiło się na rynku muzycznym. Tym razem czeka na fanów muzycznych nowości między innymi debiutancka płyta francuskiego duetu oraz kilka polskich propozycji od znanych i lubianych.

Czekali, czekali i się doczekali. Fani francuskiego zespołu Videoclub w końcu mogą posłuchać debiutanckiego albumu Euphories. Zaskoczeń nie ma, cała płyta utrzymana w takim klimacie, jak publikowane już wcześniej utwory. Elektronika i synth-pop okraszone francuskimi słowami zachwyciły szeroką publiczność już jakiś czas temu. Teraz duet tylko potwierdza, że w tym stylu najlepiej się odnajduje. Co prawda, niemal połowę kart z tej płyty odkryli przez minione miesiące, to i tak warto posłuchać, by dopełnić tę całość.

O ile, o poprzednim zespole można powiedzieć, że spotyka się raczej z pozytywnymi opiniami, o tyle o następnym wykonawcy niezbyt dobre komentarze ostatnio krążyły. Będzie jednak o muzyce, a nie o polityce. Miuosh wydał właśnie nowy utwór – Klucze, w którym po raz kolejny można usłyszeć go w duecie z Kasią Nosowską. Warto jeszcze dodać, że teledysk do tej piosenki wyreżyserował równie znany na polskiej scenie muzycznej artysta – Ralph Kaminski. Co prawda, to nie niemal doskonałe Tramwaje i Gwiazdy, ale jednak muzycznie Miuosh wciąż na poziomie.

A czy na poziomie wciąż jest Kwiat Jabłoni? Zespół również dostarczył w tym tygodniu nowość – piosenkę Buka. Kolejny utwór utrzymany w klimacie, z którym ten zespół dał się już poznać. To już kolejni polscy artyści, którzy inspirują się Muminkami. Być może to przepis na sukces w Polsce? Gdy Daria Zawiałow zainspirowała się kulturą fińską, a między innymi wspomnianą już bajką, jej album przyniósł ogromny sukces. Co prawda, Kwiat Jabłoni, po debiutanckiej płycie nie może narzekać na brak sukcesów. Zobaczymy, co przyniesie ten drugi album.

Słysząc nazwę zespołu Kwiat Jabłoni, większość kojarzy go z utworem Dziś późno pójdę spać. W przypadku Vance Joya jest to Riptide. Chociaż muzyk ma na swoim koncie jeszcze kilka innych hitów, to jednak zawsze będzie kojarzony z tym, który już przytoczyłam. Tym razem artystę można usłyszeć w nowej piosence You, wykonanej wraz z bennym blanco oraz Marshmello. Dla mnie połączenie dość nietypowe, ale jednak pozytywnie zaskakujące. Idealne na piątkowy wieczór.

What a day, ten piątek. Udało się nawiązać do kolejnego pana, który właśnie podzielił się nowością ze światem. Ben Howard zaprezentował utwór, który można odnaleźć w pierwszym zdaniu tego akapitu. Fani z niecierpliwością czekali na powrót tego geniusza. A już 26 marca ukaże się kolejny jego album. Warto poczekać, Ben nigdy nie zawodzi. Teraz również tak jest.

Kolejna propozycja, niestety już ostatnia, w dzisiejszym cyklu. Tym razem szwedzka grupa – ViVii. W tym tygodniu podzielili się utworem One Day. Słuchaczom, którzy lubią odpocząć przy dźwiękach indiepopu, powinno się spodobać. Jak dla mnie, piosenka przynosi ogromną nadzieję podczas tej sesji – kiedy wszystko się wali, jestem gotowa uciec. A przy tym utworze, będzie można się poczuć jak w filmie podczas ucieczki. Tylko bez wyższego wykształcenia. Cóż, coś za coś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *