MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Koronawirus w Polsce – szokująca historia

Źródło: Facebook / Anna Morawska

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem (SARS CoV-2), który wywołuje chorobę COVID-19. Łącznie zarażonych jest już blisko 87 tysięcy ludzi na całym świecie. Wirus nie dotarł jeszcze do Polski. Czy jesteśmy na niego gotowi? Pani Ania twierdzi, że nie.

Koronawirus (SARS CoV-2) jest wirusem odzwierzęcym wywołującym ciężkie zapalenie płuc. Pierwsze zachorowania zaobserwowano pod koniec grudnia w Chinach w prowincji Wuhan. Wirus bardzo szybko rozprzestrzenił się na Europę, szczególnie siejąc spustoszenie we Włoszech. Naukowcy twierdzą, że kwestią czasu jest to, kiedy dotrze on do Polski. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski twierdzi, że polskie szpitale są przygotowane na ewentualną epidemię. Poniżej załączamy link do filmu, Pani Anny Morawskiej, która jest podejrzana o zakażenie koronawirusem. Kobietę zamknięto w izolatce w krotoszyńskim szpitalu, gdzie opowiada o tym, jak weryfikuje się w Polsce to, czy ktoś choruje na COVID-19.

Wypowiedź Pani Anny dostępna tutaj 

Źródło: Facebook / Anna Morawska

Dostępna także interaktywna mapa zagrożenia koronawirusem (SARS CoV-2), gdzie na bieżąca aktualizowana jest liczba osób zarażonych, zmarłych i wyzdrowiałych. Mapa pokazuje dokąd dotarł już śmiercionośny wirus. Szczegóły w linku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.