Acid Drinkers w Lublinie

Ze swoją trasą koncertową poznańskie „Kwasożłopy” zawitały do jednego z lubelskich klubów.

Fani, którzy pojawili się w Graffiti mogli posłuchać przede wszystkim numerów z najnowszego albumu grupy zatytułowanego „P.E.E.P Show”. Brzmi niewinnie, lecz jest to skrót od Paralysing Expansive Energetic Power, co doskonale oddaje atmosferę podczas grania i moc płynącą ze sceny.

acid_drinkers_00001
Poza nowymi utworami fani mogli usłyszeć również stare kawałki, niektóre nawet sprzed 26 lat. Titus podczas koncertu w prostych i żołnierskich słowach wyjaśnił, skąd powrót do starego setu: „Bo  tak, k**wa, trzeba”. Trashowe, szybkie i energiczne granie to jednak nie wszystko, czym uraczyła obecnych kapela. Ślimak (perkusista) i Jankiel (gitara rytmiczna) pozostawili na chwilę swoje instrumenty, po to by klub wypełniły spokojne i nostalgiczne dźwięki utworu „Hurt” Johnny’ego Casha.

Titus, frontman zespołu, jak zawsze całkiem naturalnie nawiązał świetny kontakt z publicznością. Niemal po każdym numerze mogliśmy usłyszeć pytanie „Pasuje?”. Fanom wyraźnie pasowało.

Scenę przed pojawieniem się Acidów rozgrzał zespół Projekt Patrioci z Koszalina, grający muzykę z pogranicza metalu, rocka i rapu. W grze kapeli można było usłyszeć wyraźny wpływ takich zespołów jak Limp Bizkit czy Rage Against The Machine.

Zespół mówi, że P.E.E.P Show miał być najostrzejszym albumem w ich dorobku. Krążek miał być tym, co najlepsze z trzech najmocniejszych dotychczasowych albumów, czyli: Are You Rebel?, Infernal Connection i Verses of Steel, które było kolejno pierwszym, piątym i dwunastym wydawnictwem grupy. Po tym, co poznaniacy zaprezentowali na scenie, zamierzenia udały im się całkowicie.

Jest to już piętnasty krążek w dorobku zespołu, a z trasą promującą Acid Drinkers pojawią się  jeszcze m. in. w Poznaniu, Zabrzu czy Wrocławiu.

Kapela w Lublinie gra co roku na przełomie listopada i grudnia, a fani z niecierpliwością wyczekują kolejnej wizyty Kwasożłopów.

Pasuje?!

Pasuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *