Aero-vederci Polsko!

Aerosmith zawita w przyszłym roku do Krakowa

Koncert będzie częścią pożegnalnej trasy grupy, wymownie nazwanej „Aero-vederci Baby!”. Jeśli zapewnienia muzyków okażą się prawdą, będzie to ich ostatni występ w Polsce.

Słynna grupa istnieje od 1970 roku, zatem działalność skończy po 47 latach. Jak na standardy zespołów rockowych jest to wynik wręcz wybitny, który niewielu innym udało się osiągnąć. Pozostałe liczby także mogą imponować –
15 albumów studyjnych i 31 tras koncertowych (włącznie z pożegnalną).

aerosmith_logo_2_by_aerokay-d3xbv3j

Dla fanów Aerosmith informacja o pożegnaniu zapewne jest ciosem, ale wiele osób mogłoby też rzec „rychło w czas”. Ostatnie kilkanaście lat działalności zespołu skupione jest niemal wyłącznie na kolejnych trasach koncertowych. Piętnasta studyjna płyta grupy – „Music From Another Dimension”  –  z 2012 roku, wieńcząca jej dyskografię wzbudziła mieszane uczucia, a wielu recenzentów poddało pod wątpliwość formę muzyków. Pierwszy i jeden solowyStevena Tylera z 2016 roku również nie został przyjęty z dużym entuzjazmem.

Duży wpływ na decyzję grupy z pewnością miały również sprawy zdrowotne  –  11 sierpnia Joe Perry zasłabł na koncercie z supergrupą Hollywood Vampires (Joe Perry, Johnny Depp, Alice Cooper). Przyczyną było wyczerpanie organizmu, co dosyć często towarzyszy niekończącym się trasom. Na szczęście kilka tygodni odpoczynku pozwoliło gitarzyście dojść do siebie i wyruszyć ze swoją macierzystą formacją na ostatnie tournee.

640px-aerosmith_4

Jednak słowa Stevena Tylera i spółki wcale nie muszą okazać się prawdą. W świecie muzyki nie jest niczym rzadkim, że pożegnalna trasa nie równa się naprawdę ostatniej. Rekordzistą w tym zakresie wydaje się być zespół Scorpions, który pierwszy raz pożegnał się z fanami jeszcze w roku 2010. Od tamtego czasu odbył 3 „ostatnie trasy” (obecnie trwa czwarta) i wydał aż 3 studyjne albumy. Tak więc nie bójcie się, fani Aerosmith  –  jeszcze jest nadzieja!

Zespół wydaje się być w dobrej formie podczas swojej 31. trasy. Pozostaje tylko liczyć na to, że nie stracą jej aż do ostatniego koncertu, a przynajmniej tego, który ma zagrać nad Wisłą.

Polacy będą mieli okazję zobaczyć zespół w krakowskiej Tauron Arenie, 2 czerwca 2017 roku. Bilety będą dostępne m.in na stronie www.livenation.pl od 18 listopada. 16 listopada jednakże na wspomnianej witrynie ruszy tradycyjna przedsprzedaż wejściówek w cenach 249 zł  –  499 zł. Dla członków fanklubu Aerosmith bilety pojawią się już
15 listopada na oficjalnej stronie grupy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *