Giganci metalu w Lublinie… czyli Death – i Black Metalowy zawrót głowy!

Już 1 grudnia tego roku w lubelskim klubie „Graffiti” swój koncert będzie miał Vader. Legenda polskiego death-metalu powróci po dwóch latach do Lublina wraz z nową płytą. Premiera nowego krążka „The Empire” odbyła się 4 listopada 2016 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast. 12 sierpnia ukazał się minialbum, który poprzedził premierę „The Empire”. Gigant polskiej sceny metalowej odwiedzi Lublin jako jedno z miast na trasie „Imperium Poloniae”. Towarzyszyć temu wybitnemu zespołowi będą Infernal War i Insidius. Bramy klubu otworzą się o godzinie 19:00, natomiast koncerty rozpoczną się o 20:00.

Kiedy i gdzie możemy zakupić bilety?

Bilety dostępne będą w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu). Jak podaje p. Łukasz Białopiotrowicz, przedstawiciel klubowego impresariatu muzycznego, bilety będzie można zakupić na stronie internetowej zespołu, w siedzibie klubu znajdującej się na ulicy Piłsudskiego 13, w Kulturomaniaku (E.Leclerc na Zana) oraz w sklepie muzycznym „Na księżycu” (ul. Okopobez-tytulu1wa 5).

Krótka biografia zespołu Vader

Vader, zespół z ponad 30-letnią tradycją, jest laureatem wielu nagród, m.in.pół Roku, Album Roku czy Osobowość Roku. Z biegiem lat legenda stała się inspiracją dla wielu zespołów. Jako jeden z prekursorów death-metalu sprzedał swoje wydawnictwa w nakładzie około pół miliona egzemplarzy na całym świecie.Pierwsze koncerty zagrali w 1985 roku w rodzinnym Olsztynie. Bardzo istotnym wydarzeniem był występ na Festiwalu „Metalmania”(pierwszy Polski i pierwszy wschodnioeuropejski festiwal Heavy Metalowy odbył się w 1986 roku).W zespole było bardzo dużo rotacji, jeżeli chodzi ojego członków. Nieprzerwanie od 1983 roku w grupie jest obecny Piotr „Peter” Wiwczarek. Byli muzycy Vadera to m.in. Zbigniew „Vika” Wróblewski, Dariusz „Daray” Brzozowski, Krzysztof „Docent” Raczkowski i Paweł „Paul” Jaroszewicz. W obecnym zespole oprócz „Petera” grają: Marek „Spider” Pająk, Tomasz „Hal” Halicki i James Stewart. Po związaniu się z menadżerem, Mariuszem Kmiołkiem, wydali kasetę demo „Morbid Reich”, co było absolutną nowością jakna polskie realia początku lat 90. ubiegłego wieku. Kaseta, doczekawszy się oficjalnych i nieoficjalnych reedycji, stała się prawdziwym, pierwszym globalnym sukcesem zespołu. Zaczęły się trasykoncertowe po Polsce, ZSRR i po krajach Zachodu. W 2009 roku doszło do kolejnego przełomu, kiedy to zespół podpisał kontrakt z metalowym gigantem – wytwórnią Nuclear Blast. Vader grał na trasach z wieloma znanymi zespołami – Proletaryat, Marduk, Overkill i Deicide.

Jakie będą supporty?

Pierwszym supportem będzie Infernal War –polska, black-metalowa grupa pochodząca z Częstochowy. Zespół wydał trzy płyty i dwie epki. W swoich tekstach nawiązuje do śmierci, nienawiści czy II wojny światowej. Ich debiutancka płyta wydana w 2005 rokubyładobrze przyjęta. Druga została wydana w 2007 roku, a trzecia w 2015 roku. Insidius z kolei pochodzi, tak jak Vader, z Olsztyna. Powstał w 1990 roku. Po dwóch latach zespółzawiesił swoją działalność, by dopiero po dwudziestu latach reaktywować się i dzielić scenę wraz z Vaderem, Mardukiem, Vesanią, Azarathem czy Antigamą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *