Heavy metal powróci do Spodka

Po 9 latach przerwy ponownie odbędzie się Metalmania – jeden z największych festiwali muzyki metalowej w Polsce. 14 listopada ruszyła sprzedaż biletów, które wyprzedają się błyskawicznie.

Na pierwszym od 2008 roku festiwalu zagrają dla nas m.in: Moonspell, Furia, Arcturus, Tygers Of Pan Tang, Coroner, Obscure Sphinx oraz Sodom (zdjęcie poniżej). Ostatnia z wymienionych grup to legenda niemieckiego thrash metalu i zapewne będzie jedną z największych gwiazd tego wydarzenia. Inni spośród zaproszonych artystów, jak na razie, nie zostali ogłoszeni.

14770409070214154001

Historia Metalmanii sięga roku 1986, kiedy po raz pierwszy Tomasz Dziubiński zaprosił 17 polskich zespołów heavymetalowych (m.in. Turbo, Kat, Vader) do zagrania koncertów w katowickim „Spodku”. Od tamtego czasu festiwal organizowany był każdego roku, prawie zawsze w tej samej, słynnej hali widowiskowej w Katowicach. Do tej pory w ramach festiwalu gościliśmy nad Wisłą ponad 100 różnych zespołów, wśród których były takie gwiazdy jak Megadeth,  Testament,  Cannibal Corpse czy Death. Wśród bohaterów rodzimej sceny, oprócz wyżej wspomnianych, można wyróżnić  TSA, Acid Drinkers oraz Behemoth.

metalmania_2008_immolation_01

Niestety, w 2009 roku Metalmania nie odbyła się ze względu na remont „Spodka”. Zainicjowany w zastępstwie koncert Metalmania Fest 2009, zagrany w Warszawie, nie był w stanie wypełnić pustki po legendarnym już festiwalu. Na dodatek w kolejnych latach całkowicie zrezygnowano z organizacji kolejnych edycji. Śmierć Tomasza Dziubińskiego, głównego organizatora Metalmanii, w grudniu 2010 roku wydawała się być symbolicznym pogrzebem festiwalu. Jednak organizacja Metal Mind Productions postanowiła go wskrzesić, a efekty tej decyzji poznamy 22 kwietnia 2017 roku, zgodnie z tradycją w hali „Spodek”.

Bilety na festiwal są w sprzedaży od 14 listopada, jednak decyzję warto podjąć jak najszybciej. W całej Polsce mnóstwo jest fanów heavy metalu, złaknionych kolejnych koncertów. Najlepiej świadczy o tym błyskawiczna sprzedaż wejściówek ­ –  po jednym dniu niektóre sekcje zostały już w całości wyprzedane. W przedsprzedaży ceny wahają się między 160PLN a 355 PLN.

Bilety można kupić na stronach: www.shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.ticketpro.pl,   www.eventim.pl,   www.ebilet.com,   www.biletin.pl

14791157870243766001

 

 

                                                       


 Źródło: Materiały prasowe

                                                                     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *