Liebe Macht Frei

3 grudnia 2016 roku w ACK UMCS Chatka Żaka odbędzie się premiera spektaklu „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym”. Już w najbliższą sobotę na dużej Sali Widowiskowej o godz. 16 będziemy mieli okazję podziwiać występ grupy tanecznej „zMYsł”, prowadzonej pod wodzą choreografa i pomysłodawczyni przedsięwzięcia – Adrianny Sawczak.

Spektakl opowiada o losach miłości w czasach, zdawałoby się, niemożliwych do ukazywania jakichkolwiek uczuć – czasach wojny. Za pomocą ruchu i gestów przedstawiona zostanie historia bezwarunkowego oddania, postrzeganego jako coś nieodpowiedniego, co nie powinno mieć miejsca, a wręcz być zakazane. Każdy oglądający performance stanie się naocznym świadkiem przemiany bezlitosnej, obozowej relacji kat-ofiara czy inaczej silniejszy-słabszy, na relację równych sobie człowieka z człowiekiem.

Zainspirowana filmem „Chłopiec w pasiastej piżamie” w reżyserii Marka Hermana, inicjatorka wydarzenia postanowiła wyjść naprzeciw istocie problemu przedstawionej w dziele filmowym i zmierzyć się z nim. Adrianna przyznaje, że lubi ambitną tematykę i uważa, że taniec jako sztuka powinien być środkiem przekazu, a co za tym idzie – nieść ze sobą ważne treści, otwierać oczy na pewne kwestie, wyjaśniać je i nadawać im sens.

img_9997-copy

Ekipa „zMysł-u” składa się z amatorów tańca nowoczesnego i liczy 30 członków. Została założona w październiku tego roku, a spektakl „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym” jest ich pierwszym wspólnym występem. Intensywne próby, godziny poświęcone na ćwiczeniu skomplikowanej choreografii, zamiłowanie do tańca i czujne oko koordynatorki są gwarantem satysfakcji z wzięcia udziału w wydarzeniu, uniesień oraz niezapomnianych przeżyć.

Bezpłatne bilety na spektakl są dostępne do nabycia od wtorku 29 listopada na portierni Chatki Żaka od godziny 8:00 do 22:00 oraz w dniu premiery (3 grudnia) do godziny 16:00 również na portierni.

 img_00401-copy img_2110-copy img_9862-copy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *