„Murem za Żukiem” również w ratuszu

W poniedziałek 14 listopada odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin, w czasie której rozpatrywany był wniosek o wygaśnięcie mandatu aktualnego prezydenta miasta, Krzysztofa Żuka.

Wniosek to inicjatywa CBA, które zarzuciło obecnemu gospodarzowi “Koziego Grodu” złamanie ustawy antykorupcyjnej. Sprawa dotyczy jednoczesnego pełnienia funkcji prezydenta miasta Lublin przez Krzysztofa Żuka i zasiadania przez niego w radzie nadzorczej spółki PZU Życie.

W poniedziałkowe popołudnie przed ratuszem zebrali się zwolennicy włodarza Lublina, którzy głośno manifestowali swoje niezadowolenie z inicjatywy odwołania prezydenta z jego stanowiska. Mimo zimnej aury na zewnątrz, atmosfera przed gmachem była gorąca. Przybyli przed ratusz ludzie głośno skandowali hasło: “Murem za Żukiem”. Niewątpliwie były to najczęściej słyszane słowa podczas całej demonstracji poparcia dla prezydenta. W jego obronie stanęli między innymi Zbigniew Michalak–prezes Lubelskiego Forum Pracodawców czy Arkadiusz Pelczar–prezes TBV Startu Lublin, którzy przemówili do tłumu. Wystąpień było więcej. Wszyscy z niecierpliwością czekali jaka będzie decyzja radnych. Ostatecznie wynik głosowania zakończył się w stosunku 16 do 15 na korzyść Krzysztofa Żuka. Za wygaszeniem mandatu głosowało 15 radnych z Prawa i Sprawiedliwości, natomiast przeciw temu wnioskowi było 16 radnych z Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *