Tomasz Sekielski w Lublinie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, które odbędzie się 25 listopada o godzinie 16.00 w sali rady Wydziału Politologii UMCS (sala 115).

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem. Prace w mediach rozpoczynał w Radiu Vox, następnie pracował w Radiu Wawa i Radiu dla Ciebie. Popularność przyniosła mu praca w redakcji Faktów TVN.  Relacjonował m.in. przebieg wojny w Kosowie, prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina czy zatonięcie okrętu Kursk w okolicach Murmańska. W latach 2005- 2010 prowadził razem z Andrzejem Morozowskim program publicystyczny Teraz My!. Po zakończeniu emisji tego programu był gospodarzem autorskich programów takich jak Magazyn 24 Godziny czy Czarno na Białym.

15027391_690125167818181_7060243607457812004_n

W 2012 roku odszedł z TVN po 15 latach pracy. Następnie pracował w Radiu Tok FM, gdzie prowadził program śniadaniowy Poranki. W latach 2013 – 2016 pracował w TVP. Prowadził programy Po prostu oraz Woronicza 17. W między czasie współpracował z tygodnikiem Wprost. Od listopada 2016 roku prowadzi program Teraz Ja! w Nowa TV.

Tomasz Sekielski jest laureatem wielu nagród. W swoim dorobku ma m.in. Wiktora w kategorii publicystyka, statuetkę ProwokaTora w plebiscycie MediaTory 2010 oraz nagrodę Grand Press dla najlepszego dziennikarza 2006 roku. Dostał ją za ujawnienie tzw. „Afery Taśmowej”.

W tym roku jest nominowany w kategorii Torpeda plebiscytu MediaTory 2016, za reportaż z obozu uchodźców w Calais, a także relacje z zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Dziennikarz jest również autorem wielu książek, między innymi bestselerowej trylogii „Sejf”. Podczas spotkania dziennikarz będzie opowiadać o najnowszej powieści, czyli „Zapach Suszy”.

Organizatorami spotkania są Wydział Politologii, Studenckie Koło Dziennikarskie oraz Magazyn Wydziału Politologii „Polformance”.