Co się dzieje w Lublinie? Wróżby, wojna i muzyka

Andrzejkowy weekend w połączeniu z innymi atrakcjami. Filmy, wystawy, spotkania. Nie siedź w domu, sprawdź najciekawsze wydarzenia.

war-plane-1768134_960_720

25.11 „Spustoszenie” w Galerii Pomost, 18.00
Wojna jako depresja. Wojna jako zniszczenie. Wojna jako spustoszenie w pracach Anety Janczak. Już od piątku miłośnicy fotografii będą mogli udać się do Galerii Pomost, żeby zobaczyć wojnę z perspektywy kamery.

26.11 Galeria Labirynt 18.00 – wejściówki
Wszystko w jednym – wystawa, film, spotkanie i muzyka. Tematem przewodnim jest rozwój. Podzas Global Justice Night będzie można obejrzeć „Dobre życie. Obietnica rozwoju w Namibii i Bułgarii”, spotkać się z Mateuszem Janiszewskim, usłyszeć aFrykasy Sun System (Mohamed Mbow i Grajek Krawiec).

26-27 – „Scena w Budowie” 17.00 w CSK, 10-20 zł, rejestracje na spotkania
Festiwal scenografii i kostiumów, który pokazuje, że w spektaklu ważni są nie tylko aktorzy. „Scena w Budowie” to wernisaże, spotkania z Leszkiem Mądzikiem, Januszem Kapustą, Borisem Kudličką i Ewą Braun . Na koniec odbędzie się spektakl „Zuzanna i Starcy” – Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

27.11 Opowieści Andrzejkowe w Muzeum wsi Lubelskiej, 11.00
Spojrzenie w przyszłość. Tradycje i rozrywka z przeszłości. Andrzejki w Muzeum wsi Lubelskiej są możliwością zdobycia wiedzy o wróżbach. Topiony wosk i naftowe lampy to tylko część programu.

27.11 „Zjedz to” w CK, 17.00, 5 zł
Film jest dokumentem o marnowaniu jedzenia, stworzonym przez reżysera i scenarzystę Granta Baldwina oraz scenarzystkę Jenny Rustemeyer. Ich celem jest uświadomienie nas, jak wiele żywności marnujemy każdego miesiąca i jak można tego uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *