Poczuj magię zbliżających się świąt podczas wyjątkowego koncertu, gościnnie zaśpiewa Krystyna Prońko.

ACK UMCS, Chór akademicki im. Jadwigi Czerwińskiej oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS zapraszają na wyjątkowe wydarzenie.

Świąteczne piosenki towarzyszą nam w galeriach handlowych, nie brakuje ich również w radiu. Największy urok mają jednak występy na żywo, a słuchanie świątecznych piosenek z pewnością niejednemu przyniesie radość.

„Idą, idą Święta..” to już III edycja wyjątkowego koncertu, który odbędzie się w ACK UMCS już 16 grudnia. – Śpiewanie to radość. W chórze poznałam wiele niesamowitych osób. Od zawsze lubiłam śpiewać, ale zazwyczaj robiłam to w domu, gdy byłam sama. Tutaj mam szanse się rozwinąć pod okiem profesjonalistów. – mówi Angelika, studentka.

Start koncertu przewiduje się na godz. 16:00. Gościnnie wystąpi Krystyna Prońko, polska piosenkarka i wokalistka jazzowa, kompozytorka oraz pedagog muzyczny.

Profesor Urszula Bobryk profesjonalnie przygotowywała chór im. Jadwigi Czerwińskiej, który będzie miał okazję zaśpiewać w towarzystwie znanej artystki.  – Każdy znajdzie coś dla siebie – uważa Angelika, śpiewająca w chórze akademickim. – Zaśpiewamy znane polskie kolędy takie jak Cicha noc, czy Bóg się rodzi. W repertuarze znajduj dują się także inne znane piosenki takie jak Jingle Bells – dodaje studentka. Autorem aranżacji utworów, które będzie okazja usłyszeć tego dnia na scenie Akademickiego Centrum Kultury jest dr Marek Stefankiewicz z Zakładu Muzyki Rozrywkowej UMCS.

Koncert odbędzie się na Sali Widowiskowej ACK UMCS przy ul. Radziszewskiego 16. Na to wydarzenie mogą przyjść zarówno młodsi jak i starsi, wstęp jest wolny.

By Aleksandra Koszyk

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.