Legia na podbój Europy!

Legia Warszawa awansowała do Ligi Europy. Po zaciętym pojedynku w środowym spotkaniu ze Sportingiem Lizbona warszawski zespół zwyciężając 1:0, zapewnił sobie udział we wcześniej wspomnianych rozgrywkach.

Legioniści byli pierwszym polskim zespołem od dwudziestu jeden lat, który wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Musieli stawić czoło takim piłkarskim potęgom jak Real Madryt, Borussia Dortmund czy Sporting Lizbona. Podczas ich przygody w fazie grupowej nie obyło się bez pobicia rekordów. Warszawiacy wyrównali niechlubne osiągnięcie BATE Borysów w ilości straconych bramek, które wynosi dwadzieścia cztery gole. Ich potyczka z Borussią Dortmund zakończyła się wynikiem 8:4 dla ekipy z Niemiec a 12 bramek w jednym spotkaniu pozwoliło obu zespołom zapisać się w kartach Ligi Mistrzów z nowym rekordem ilości strzelonych goli w jednym meczu.

Początki Legii na scenie europejskiej nie wróżyły dobrze, lecz z meczu na mecz można było zauważyć znaczną poprawę warszawskiej ekipy i większą wiarę we własne możliwości. Potwierdzeniem tego był, chociażby remis z obrońcą tytułu – Realem Madryt. Możliwość w grze 1/8 Ligi Mistrzów oddaliła się dosyć szybko, jednak pozostała jeszcze szansa na podbój Ligi Europy. Zadanie było jedno – pokonać czołową drużynę ligi portugalskiej. Po bardzo wyrównanym meczu ekipa z łazienkowskiej zdołała pokonać Sporting i tym samym nie kończyć europejskiego snu, lecz kontynuować go na nieco niższym szczeblu.

Rekordy, wiele emocji, piękne bramki – tak można podsumować tegoroczną edycję Ligi Mistrzów z polskim zespołem. Daje to wiele nadziei na pozytywny wynik w Lidze Europy i na jeszcze lepsze miejsce w następnym sezonie a może nawet kolejne rekordy tylko tym razem takie za które nie trzeba będzie się wstydzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *