Legia na podbój Europy!

Legia Warszawa awansowała do Ligi Europy. Po zaciętym pojedynku w środowym spotkaniu ze Sportingiem Lizbona warszawski zespół zwyciężając 1:0, zapewnił sobie udział we wcześniej wspomnianych rozgrywkach.

Legioniści byli pierwszym polskim zespołem od dwudziestu jeden lat, który wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Musieli stawić czoło takim piłkarskim potęgom jak Real Madryt, Borussia Dortmund czy Sporting Lizbona. Podczas ich przygody w fazie grupowej nie obyło się bez pobicia rekordów. Warszawiacy wyrównali niechlubne osiągnięcie BATE Borysów w ilości straconych bramek, które wynosi dwadzieścia cztery gole. Ich potyczka z Borussią Dortmund zakończyła się wynikiem 8:4 dla ekipy z Niemiec a 12 bramek w jednym spotkaniu pozwoliło obu zespołom zapisać się w kartach Ligi Mistrzów z nowym rekordem ilości strzelonych goli w jednym meczu.

Początki Legii na scenie europejskiej nie wróżyły dobrze, lecz z meczu na mecz można było zauważyć znaczną poprawę warszawskiej ekipy i większą wiarę we własne możliwości. Potwierdzeniem tego był, chociażby remis z obrońcą tytułu – Realem Madryt. Możliwość w grze 1/8 Ligi Mistrzów oddaliła się dosyć szybko, jednak pozostała jeszcze szansa na podbój Ligi Europy. Zadanie było jedno – pokonać czołową drużynę ligi portugalskiej. Po bardzo wyrównanym meczu ekipa z łazienkowskiej zdołała pokonać Sporting i tym samym nie kończyć europejskiego snu, lecz kontynuować go na nieco niższym szczeblu.

Rekordy, wiele emocji, piękne bramki – tak można podsumować tegoroczną edycję Ligi Mistrzów z polskim zespołem. Daje to wiele nadziei na pozytywny wynik w Lidze Europy i na jeszcze lepsze miejsce w następnym sezonie a może nawet kolejne rekordy tylko tym razem takie za które nie trzeba będzie się wstydzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *